c_300_250_16777215_10_images_76652.jpg

 

علی آبادکتول: ترکمن سسی - رئیس دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان شهرستان علی آباد کتول گفت: ماده صد یکی از مشکلات عدیده شهر سازی است که متاسفانه همانطور که رئیس قوه قضائیه اشاره نمودند جایگاهی برای درآمد شهرداری ها شده است.به گزارش خبرنگار ترکمن سسی، نشست خبری رئیس دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان شهرستان علی آباد کتول با حضور خبرنگاران در آستانه گرامیداشت روز مهندس در محل دفتر نظام مهندسی شهرستان برگزار گردید.

در این نشست که به منظور ارائه گزارش عملکرد دفتر نمایندگی نظام مهندسی شرستان علی آباد کتول برگزارگردید، کمیل واعظی رئیس نمایندگی نظام مهندسی ساختمان شهستان علی آبادکتول به تشریح فعالیتهای صورت گرفته در حوزه نظام مهندسی حوزه سرزمینی علی آباد کتول  پرداخت.

واعظی در ابتدا ضمن تبریک روز مهندس، در خصوص تکمیل ساختمان نظام مهندسی شهرستان گفت: با هماهنگی های صورت گرفته و پیگیری های نماینده شهرستان مبلغ دو میلیارد تومان بابت تکمیل این فضا در مساحتی به میزان 1250 متر اختصاص یافته و از 5 اسفند سال جاری ادامه ساخت این پروژه آغاز خواهد شد.

رئیس دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان همچنین از امضای تفاهم نامه به مرکز آموزش فنی و حرفه ای در خصوص آموزش استاد کاران ساختمانی شهرستان خبر داد و بیان داشت: به منظور بالا بردن سطح ارتقاء دانش استادکاران ساختمان مانند گچ کاران، آرماتور بندان و برقکاران ساختمانی تفاهم نامه ای با مرکز آموزش فنی و حرفه ای منعقد شده است که استادکاران پس از گذران دوره ها موفق به کسب گواهی نامه معتبر فنی و حرفه ای می شوند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص عدم حضور برخی از مهندسان به منظور نظارت بر فرآیند احداث ساختمان ها و سازه ها گفت: بیش از 290 مهندس دارای پروانه اشتغال در شهرستان مشغول فعالیت هستند که بدون تردید اکثر آنها با وجدان کاری بالا و داشتن اطلاعات به روز در حال خدمترسانی به شهروندان هستند. قطعاً همان طور که در هر صنفی برخی افراد در انجام وظیفه سستی می کنند در این صنعت هم نمی توان منکر این قضیه شد. با این حال به منظور پیشگیری از عوارض ناخواسته کمیته نظارت مضاعف شهرستان به بهره مندی از 4 مهندس برق، 4 مهندس مکانیک، 5 مهندس عمران و 5 مهندس معمار تشکیل شده است که به صورت تصادفی یا برنامه ریزی شده از ساختمان های در حال احداث بازدید می کنند و در صورت مشاهده تخلف ضمن جلوگیری از ادامه کار، افراد متخلف شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی استان معرفی می شوند.

واعظی در ادامه ضمن گلایه از گسترش نمای رومی و همچنین ساخت و ساز های بلند مرتبه و بی رویه در سطح شهر به ویژه در بخش جنوبی شهر که منجر به محدود نمایی نمای زیبای شهر و جنگل های سر سبز می شود گفت: ماده صد یکی از مشکلات عدیده شهر سازی است که متاسفانه همانطور که رئیس قوه قضائیه اشاره نمودند به جایگاهی برای درآمد شهرداری ها شده است و افراد بدون محابا اقدام به ساخت طبقات اضافی نموده و علاوه بر ناموزون کردن مبلمان شهری و بر هم زدن هارمونی سازه ها، مخاطرات ساختمانی را نیز به شهروندان و سکنه آپارتمان ها تحمیل می کنند.

ایشان در پایان ضمن تبریک مجدد روز مهندس از شهروندان نیز درخواست داشتند که در مراحل ساخت و ساز از اعمال نظرات غیر فنی و اجبار پیمانکاران به استفاده از مصالح نامرغوب و ارزان خودداری کنند و اجازه بدهند ساختمان ها با اصول معماری پیشرفته و مصالح مرغوب و استاندارد ساخته شود.

 پیگیری و صدور گواهینامه های فنی و حرفه ای مهندسین مسئول ایمنی شهرستان ، برگزاری جلسات با شهردار و معاونت شهرسازی شهرداری و برخی از مهندسان در خصوص موضوعات گوناگون حوزه ساخت و ساز ، دیدار با امام جمعه شهرستان در خصوص بکارگیری معماری اسلامی در ساخت و سازهای شهری ، حضور در جلسه کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر با موضوع بررسی تراکم های ساختمانی ، دعوت از ریاست مرکز تحقیقات کار شمال کشور و ریاست بازرسی کار مرکز و شهردار محترم و برگزاری جلسه با مهندسین مسئولین ایمنی در خصوص مسائل مربوط به ایمنی کارگاه های ساختمانی ، برگزاری جلسه با حضور مسئولین انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان گلستان با مجريان ذیصلاح شهرستان نیز از دیگر اقدامات دفتر نظام مهندسی شهرستان علی آباد کتول در سال های اخیر است.

تنظیم خبر : وحید حاج سعیدی

نوشتن دیدگاه

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
- نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر

 

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی