c_300_250_16777215_10_images_1_71799.jpg

ترکمن سسی - در حالیکه افکار عمومی استان با دغدغه شرایط پساسیل و بازسازی مناطق سیل زده در انتظار ورود استاندار جدید گلستان بودند، موج تغییر فرمانداران زودتر به گلستان رسید.


تغییر چهار فرماندار در روزهای اخیر محور توجه بسیاری از تحلیلگران بوده واکنش فعالان سیاسی اجتماعی منطقه را در پی داشت.
بسیاری از تحلیلگران درباره ملاک و معیار و یا ضرورت این تغییرات نظرات متفاوتی داشته برخی آن را شتابزده ،فاقد مبنای منطقی و استراتژی مشخص و ابهام برانگیز عنوان نمودند و یا بر عدم استفاده از نیروهای جوان و تازه نفس انتقاد نمودند.
اساسا چرخش مدیران با اهداف مشخص در حوزه اجرایی امری رایج و مثبت قلمداد می شود و دو مورد از تغییرات انجام شده نیز فرمانداران بومی بودند که علاوه بر تسلط جغرافیایی بر حوزه شهرستان تعهد و مسولیت پذیری مضاعفی را می توان انتظار داشت.
از نگاه مردم منطقه شرایط پساسیل و رسیدگی به مشکلات عدیده حادثه دیدگان از سیل و شتاب بخشیدن به روند بازسازی مناطق سیل زده از مطالبات جدی است و تغییرات جدید که در شهرستان های نوار وقوع سیل ابتدای سال انجام شده بتواند چنین مطالبه ای را پاسخ داده و تحرک خوبی ایجاد بکند.
در حالیکه امسال رویداد مهم انتخابات مجلس یازدهم را پیش رو داریم به نظر می رسد یکی از انگیزه های تصمیم سازان این تغییرات، تمرکز روی انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و رسیدن به چینش مطلوب در مرکز استان و شهرهای ترکمن نشین برای همین موضوع باشد البته در میان افکار عمومی از کاهش قدرت چانه زنی نمایندگان در سال پایانی مسولیت نمایندگی نیز صحبت به میان می آید و احساس می شد که پیشتر این تعامل محسوس تر بوده است.
در نهایت این سوال پیش می آید که آیا موج تغییرات فرمانداران که قبل از ورود استاندار جدید آغاز شد با رویکردهای مدیر ارشد استانی جدید همسو بوده و تداوم خواهد یافت یا خیر؟ آیا این تغییرات در روند بازسازی مناطق سیل زده تحرک جدی ایجاد خواهد کرد؟
مدیر پایگاه خبری ترکمن سسی

نوشتن دیدگاه

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
- نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر

 

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی