ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - ملا قليچ متخلص به «مسكين قليچ» در سال 1268 هجری قمری در قارري قلعه  کشور تركمنستان در خانواده‌اي بي بضاعت ولي متدين بدنيا آمد. او برادري بزرگتر از خود نيز داشته است. اما دربارة او چندان معلوماتي به ما نرسيده است.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : مجتبی لشکر بلوکی - کابینه دولت سیزدهم بجز وزیر آموزش و پرورش مشخص گردیده و آنان در حال تغییر از سیاست ها تا روش ها به سوی جهادی شدن در وزارتخانه و سازمانهای زیر مجموعه خود هستند .

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : سمیه سادات فتاح - والدین با تصور فرزند‌دار شدن ، ایده‌ال‌ها و آرزوهایی در ذهنشان شکل می‌گیرد که گاهی با واقعیت‌های مواجه شده در آینده متفاوت می‌باشند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - حقیقت امر ما با وجود اینکه نیم کیلومتری جنگل زندگی می کنیم و شبها با زوزه شغال ها به خواب می رویم و صبح ها با قارقار کلاغ ها از خواب بیدار می شویم ولی دلیل نمی شود بی خیال آلودگی هوا شویم و این مقوله را آچارکشی نکنیم!

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - ما بالاخره متوجه نشدیم این حاشیه سازان و دلالان و منتقدان مربی تیم ملی فوتبال کی قرار است دست به کار شوند؟! مرکز فرهنگی ایران و هلند دقیقاً مشغول چه کاری است؟! نوچه ها و نفوذی های تاج و کفاشیان کی قرار است به قضیه انتخاب سرمربی تیم ملی ورود کنند؟!

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : دکتر رشید نافعی - ورزش‌ والیبال در تورکمن صحرا که به صورت ذاتی و اکوسیستمیک در جای جای زمین های خاکی و سالنی همواره به عنوان یکی از قطب های اصلی در سایه پرچم سه رنگ خودش را مطرح ساخته است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : نورمحمد مرادی - مردمان نجیب جرگلان که صلابت و پاکی را از چشمه های زلالش، وقار و شکوه را از کوههای با عظمتش  و صداقت یکرنگی را از سرسبزی دشت هایش الهام می گرفتند، منتظر یاریگری بودند بودند تا مرهمی بر زخم هایشان باشد.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : مجتبی لشکر بلوکی - کم کم تابستان رو به اتمام است و یکی از موضوعات مهم  این روزها ، بازگشایی مدارس است .

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - جلوی بانک ایستاده و به رمپ (سطح شیبدار) ورودی بانک خیره شده است، چند بار تلاش می‎کند که با صندلی چرخدار از رمپ بالا برود، اما شیب نامناسب وغیر استاندارد رمپ مانع می‎شود.

ادامه مطلب...


 

ترکمن سسی : یادداشت - بخشي از رفتار ما انسان‌ها از روي انديشه و باور صورت مي‌گيرد و بالاترين انديشه‌اي كه از ابتدا ذهن انسان‌ را به خود مشغول نموده است انديشه  فلسفي است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : مجتبی لشکر بلوکی - مقام معظم رهبری فقط درباره یک حوزه به صراحت فرمودند که « حاضرند جانشان را در این راه بدهند و این جان دادن مقدس است » و آن حوزه پر اهمیت فرهنگ است .

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - فارغ از اینکه بزرگان علم اقتصاد یا همان اقتصاد دانان چه تعاریف و ‏پارامترهایی برای اقتصاد در ‏نظر گرفته‌اند، ‏واژه اقتصاد میان عامه مردم ‌‏دارای تعاریف ‏و تعابیر جداگانه‌ای است.

 

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : موسی توماج ایری - مرگ هر انسانی که به نحوی به ما نزدیک است، چون زلزله‌ای خانه وجودمان را تکان می‌دهد. شدت این زلزله‌ی وجودی به نسبت فامیلی، کمیت و کیفیت تجارب زیسته با آن فرد، خاطرات مشترک و میزان وابستگی عاطفی بستگی دارد.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - آنهایی که تئوری گردش نخبگان را قبول ندارند کاش می آمدند و از دور تماشا می کردند!

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - «مردیم از بس توی خونه موندیم!»، «بعد از دو سال این اولین باره اومدیم بیرون!»، «شمال خودمون رو قرنطینه می کنیم!»، «چرا هیئت ها رو نمی بندن؟!»، «جلوی عزاداری ها رو بگیرن!»، « اتوبوس و قطار که خطرناک ترن، چرا جلوی اونا رو نمی گیرن؟!»، «چرا انتخابات رو تعطیل نکردن؟!» و ...

ادامه مطلب...

 

 
ترکمن سسی : محمود رحیمی - زمانیکه آمریکا وارد افغانستان شد و خاک این کشور را به اشغال خود در آورد موجب خرسندی وصف ناپذیر غرب گرایان شد.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : متین نیازی - انتصاب دریادار شهرام ایرانی به عنوان فرمانده جدید ارتش از سوی مقام معظم رهبری را باید به عنوان  مسیری جدید در خصوص انتصاب و انتخاب مقامات اجرائی در کشور از شایستگان اهل سنت دانست.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : آرمان قزل - بررسی تحولات اجتماعی و مذهبی ترکمنصحرا  در سال های اخیر حکایت از نقش آفرینی مخرب برخی عناصر سکولار خارج نشین داشته و متاسفانه برخی از فعالان اجتماعی ترکمن نیز ناخواسته با این موج همراهی و در دام این جریان سازی قرار گرفته اند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : دکتر ایوب بدراق نژاد - تشكيل شوراهاي اسلامي در نواحي روستايي،  اقدامي بسيار موثر در فرايند مردم سالاري و مشاركت مردم در سرنوشت خويش محسوب مي شود.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی : یادداشت - درخشش دانش آموز گلستانی از طایفه قزاق در پر تب و تاب‌ترین رقابت علمی کشور و کسب رتبه سه کنکور علوم تجربی امسال نکات فراوانی داشت.

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر

 

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی