ادامه مطلب...

 ترکمن سسی - آرمان قزل: در روزهای اخیر نامه نگاری یکی از علمای اهل سنت شرق کشور به رهبر انقلاب در خصوص دغدغه های اهل سنت مطرح و به واسطه طرح برخی از مسائل و نقد ها از سوی این روحانی اهل سنت یکی از جوانان ترکمن با انتقاد از این رویه طرح مطالبات، از زاویه دید خود انتقاداتی به بندهای مطرح شده داشته است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - نبرد گوگ تپه یادآور رشادت ها و دلاوری های قوم ترکمن برابر نیروهای روس برای دفاع از ناموس و سرزمین این مرزو بوم است. مقاله ذیل توسط منیژه کر کارشناس تاریح به یاد 140 مین سال نبرد غم انگیز گوگ تپه نگاشته شده است.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - یادداشت رسیده: طی روزهای گذشته مطالعه نامه یکی از روحانیون اهل سنت به رهبر انقلاب با موضوع دغدغه های ۴۲ ساله اهل سنت ایران که نقل محافل خبری شده و دست آویزی برای دشمنان و معاندین فراهم کرد نظر اینجانب را به خود جلب و  جهت رفع برخی مجهولات نکاتی کوتاه را به استحضار مردم ترکمن صحرا و نگارنده نامه می رسانم:

ادامه مطلب...


ترکمن سسی : یادداشت - در باب محاسن، مزایا و معایب رسانه ها و فضای مجازی بسیار گفته اند و شنیده ایم اما با توجه به اهمیت مساله و ضرورت شفاف سازی موضوع و برای درک بهتر مطلب، تکرار، اصلی مهم و ضروری است.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - مرور افکار و اندیشه های شخصی قطعا در اتخاذ تصمیم های خوب در زندگی و داشتن زندگی بهتر تاثیرگذار است.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی - همه ساله افراد بسیاری برای موفقیت در کنکور سراسری شانس خود را آزمایش می کنند ، اما واضح است که همه ی آن ها نمیتوانند به آن هدفی که داشته اند دست پیدا کنند ، و فقط افرادی میتوانند به هدف خود برسند که از اصل های اساسی موفقیت در کنکور سراسری آگاه باشند و به آن ها عمل کنند.

ادامه مطلب...

گلستان : ترکمن سسی - برآمدگی خاكی روی قبرها یوسقا ( یوسكا) گفته می شود. در ادوار گذشته، تركمنان بنا به باورهای خود آرامگاه بزرگان و شهیدان خود را مرتفع تر از بقیه می ساختند.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی - اهمیت رسالت والدین در پرورش کودکانی پویا، شاد، دارای اعتماد به نفس بر هیچکس پوشیده نیست. چرا که کودکان دارای اعتماد به نفس بالا و شایسته به مراتب راحت تر می توانند در مواجهه با چالش ها و مشکلات تصمیم گیری کنند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - به باور بسیاری از کارشناسان، آموزش زیر بنا و محور توسعه بسیاری از مقولات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ... در جامعه کنونی است و هر چه ریل گذاری در این مسیر با دقت و ظرافت بیشتری صورت پذیرد، حرکت رو به جلوی جامعه و رسیدن به چشم انداز های توسعه ای و آینده محور، سریعتر و باور پذیر تر خواهد بود.

ادامه مطلب...
ترکمن سسی - با گسترش دانش و تکنولوژی و به تبع آن افزایش سطح آگاهی و سواد رسانه ای مردم، کیفیت زندگی افراد نیز دچار تحول شده است و افراد سعی می کنند به ویژه در حوزه سلامت از دستاوردهای متعدد پزشکی بیشترین استفاده را ببرند.

ادامه مطلب...

یادداشت: وحید حاج سعیدی - سالهاست رهبر انقلاب تذکرات جدی و دلسوزانه ای را در خصوص برخورد جدی، قاطعانه، همه جانبه و ... با مفاسد اقتصادی و یقه سفید ها بیان نموده است، اما هیچگاه توصیه های ایشان با جدیت از سوی مسئولان اجرایی نشد.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - فارغ از اینکه بزرگان علم اقتصاد یا همان اقتصاد دانان چه تعاریف و ‏پارامترهایی برای اقتصاد در ‏نظر گرفته‌اند، ‏واژه اقتصاد میان عامه مردم ‌‏دارای تعاریف ‏و تعابیر جداگانه‌ای است.

ادامه مطلب...

 گلستان : ترکمن سسی - بسیاری از والدین دوست دارند فرزندان شان به ویژه در شرایط کنونی که کرونا همه را خانه نشین کرده است و فرزندان هم مدرسه را به صورت آنلاین در خانه تجربه می کنند آرام و ساکت بنشینند و به قول خودشان یک پارچه آقا یا خانم باشند.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - مصرف بهینه یا صرفه جویی در مصرف منابع انرژی یا آب و … همواره مورد توجه مدیران اجرایی و علاقمندان به این حوزه بوده است و در راستای فرهنگ سازی آن مقالات و یادداشت های بسیاری درباره این موضوع در رسانه ها منتشر شده است.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - نورمحمد قوامی از فعالان فرهنگی اجتماعی گنبدی در یادداشتی که در پایگاه خبری اولکامیز منتشر شد از تاخیر در احداث فرهنگسرای در گنبدکاووس گلایه کرده و نوشته است : نمی دانم چرا کارهای عملیاتی این پروژه عملی نمی شود!

ادامه مطلب...

 ترکمن سسی - یادداشت: بررسی دوره های مختلف تاریخی نشان می دهد که تاریخ زمانی چراغ راه اینده است که از آن بهره‌برداری مناسب شود. بهترین بهره برداری از تاریخ این است که دریابیم عامل زوال حاکمیت ها چه بوده است ؟

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - خلیل رستگار: سید صادق شیرنگی, فرماندار فعلی بندرترکمن برخلاف برخی از فرمانداران سابق از مهارت همه جانبه گری و سعه صدر بالایی برخوردار است.

ادامه مطلب...
ترکمن سسی - یادداشت: کارکردهای روانی و اجتماعی سیما یا منظر شهری در جوامع مدرن امروزی بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

ادامه مطلب...

یادداشت: متین نیازی - ابتکار عمل حضرت امام خمینی(ره) در پیوند دو رویکرد متفاوت از ولادت پیامبر عظیم الاشان اسلام(ص) را باید به عنوان نخستین سنگ بنای وحدت در جهان اسلام تلقی نمود.

ادامه مطلب...ترکمن سسی - آرامش و امنیت پایدار گلستان بخشی از ثمره گستردگی چتر اطلاعاتی سربازان گمنام در اداره کل اطلاعات استان است که آخرین نمود آن مساعی خاموش در شناسایی و دستگیری باند گروگان‌گیران پسر بچه اهل سنت گمیشان در هزاران کیلومتر فراتر از محل وقوع جرم پدیدار شد و بار دیگر هوشیاری و تیزبینی عوامل امنیتی را نمایان کرد.

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر

 

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی