ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : بهرام جرجانی ( تراج) - تضاد در سیاست های اعلامی و اعمالی رجب طیب اردوغان و ترکیه در قبال مسئله فلسطین و اسرائیل باب جدیدی از ناسازی رفتارسیاسی سیاستمداران جهان را گشوده است

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - «میچ آلبوم» نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی در کتاب "ارباب زمان" نوشته است: «پرنده ها دیرشان نمی شود؛ هیچ سگی ساعتش را نگاه نمی کند؛ گوزن ها دلواپس فراموش کردن تولد ها نیستند.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : مجتبی لشکر بلوکی - اول آذر زمانیست که همه مدارس باید آموزش های حضور خود را شروع نمایند ، پیشتر دبیرستان ها از ۱۵ آبان درب کلاس ها را به روی دانش آموزان باز نموده و قبل آن نیز هنرستان ها از ابتدای مهر فعالیت کارگاهی خود را برای هنرجویان آغاز کرده بودند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : بهرام جرجانی - باری دیگر دست دشمنان اسلام به خون مسلمین مظلوم ایستاده در صفوف نماز جمعه ننگرهار افغانستان آغشته و دل تمام مسلمانان و آزاداندیشان جهان را برای چندمین بار طی هفته های اخیر آزرد.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - اخباری از این دست هر چند وقت یکبار در رسانه های استان و به دنبال آن در کانال ها و پیج های شهرستان منتشر می شوند و موجی از نا امیدی، ترس و نگرانی را در بین شهروندان ایجاد می کنند. 

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - سیزده آبان بحق انقلابی  نو در میدان اندیشه و عمق تفکر و بلوغ سیاسی و دشمن شناسی ملت سرفراز ایران بوده است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - قطار آبادانی کشور این روزها حسابی روی ریل افتاده است و با این شتابی که گرفته است کسی جلودارش نیست حتی اگر سهیلا باشد!

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : سارا حامی - انسان مراحل مختلفی را طی می کند تا آن به مرحله از سعادت و خوشبختی که در نظر دارد، برسد.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - از عزیزان بنگاه معاملات ملکی و وزیر مسکن پنهان نیست از شما دوستان جان چه پنهان هفته گذشته کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهوری برای مشارکت در ساخت طرح ساخت یک میلیون مسکن در سال اعلام آمادگی کرد.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : بهرام جرجانی - در ادامه دشمنی آشکار نظام سلطه با اسلام و مسلمین، اینبار اخبار کشتار ناجوانمردانه و غیر انسانی مردم بی گناه افغانستان غم بزرگی بر دل مسلمانان و آزاد اندیشان عالم نشاند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : مجتبی لشکر بلوکی - برادران و خواهران اهل سنت معتقد هستند که سالروز میلاد پیامبر اکرم ، محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله روز ۱۲ ربیع الاول و برادران و خواهران اهل تشیع ۱۷ همان ماه را روز تولد پیغمبر اسلام می دانند .

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - این روزها اوضاع اقتصاد کشور چندان رو به راه نیست و اندکی کشمشی فرم شده است. با این وجود باید اذعان داشت یکی از مزایای اقتصاد کشمشی بی تکلف بودن و خودمانی بودن آن است.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : آرمان خرمالی - مسئله نژادگرایی از دیرباز در میان تمام ملل وجود داشته است، اما در طی چند دهه گذشته با تشکیل گروه‌هایی نظیر گرگ‌های خاکستری در ترکیه و یا گروه تندر وابسته به پان های فارسی زبان به صورت هدفمندتری این مسئله وارد فاز جدیدی گشته ...

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - از قدیم و ندیم گفته اند مرگ شتری است که زنگ در همه را می زند! البته در برخی نسخ قدیمی آمده است که این شتر درِ خانه افراد چرت می زند یا می خوابد و ...

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - داستان کوتاه " کرونا در عاشورا " اثر طاهر جانی در دومین همایش فرهنگ عاشورا در آیین زبان و ادبیات ترکمن به عنوان اثر برگزیده اول در بخش داستان کوتاه و خاطره نویسی انتخاب شد. در زیر این داستان کوتاه را می خوانید:

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - ملا قليچ متخلص به «مسكين قليچ» در سال 1268 هجری قمری در قارري قلعه  کشور تركمنستان در خانواده‌اي بي بضاعت ولي متدين بدنيا آمد. او برادري بزرگتر از خود نيز داشته است. اما دربارة او چندان معلوماتي به ما نرسيده است.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی : مجتبی لشکر بلوکی - کابینه دولت سیزدهم بجز وزیر آموزش و پرورش مشخص گردیده و آنان در حال تغییر از سیاست ها تا روش ها به سوی جهادی شدن در وزارتخانه و سازمانهای زیر مجموعه خود هستند .

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : سمیه سادات فتاح - والدین با تصور فرزند‌دار شدن ، ایده‌ال‌ها و آرزوهایی در ذهنشان شکل می‌گیرد که گاهی با واقعیت‌های مواجه شده در آینده متفاوت می‌باشند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - حقیقت امر ما با وجود اینکه نیم کیلومتری جنگل زندگی می کنیم و شبها با زوزه شغال ها به خواب می رویم و صبح ها با قارقار کلاغ ها از خواب بیدار می شویم ولی دلیل نمی شود بی خیال آلودگی هوا شویم و این مقوله را آچارکشی نکنیم!

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : وحید حاج سعیدی - ما بالاخره متوجه نشدیم این حاشیه سازان و دلالان و منتقدان مربی تیم ملی فوتبال کی قرار است دست به کار شوند؟! مرکز فرهنگی ایران و هلند دقیقاً مشغول چه کاری است؟! نوچه ها و نفوذی های تاج و کفاشیان کی قرار است به قضیه انتخاب سرمربی تیم ملی ورود کنند؟!

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر

 

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی