ادامه مطلب...

  ترکمن سسی - بعد از برگزاری کنگره فرهنگ عاشورایی در آئین، زبان و ادبیات قوم ترکمن یکی از افراد سکولار با انتشار مطلبی به شعور مردم، نخبگان و فرهیختگان قوم ترکمن توهین کرد و در همین زمینه لازم دیدم به عنوان قطره کوچکی از دریای فرهیخته قوم ترکمن نسبت به این نقد غیرکارشناسانه توضیحاتی ارائه دهم.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - توجه به رفع مشکلات معیشتی و بهبود شرایط اقتصادی مردم در شرایط کنونی بی تردید از اهم خواسته های مردمی منطقه و پیگیری این امور در راستای کاستن از بار این سختی ها و تقویت امید و نشاط در جامعه خدمت واقعی به مردم است.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی- هفته دفاع مقدس یادآور بزرگ ترین آزمون انقلاب و یک مدال افتخار بر سینه مردمانی از جنس غیرت و آزادگی است.

ادامه مطلب...

بندرترکمن - در آستانه برگزاری دوره دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبلیغات گسترده کاندیداهای راه یافته به دور دوم و برگزاری میتینگ و همایش هایی که با همراهی هواداران با شور و اشتیاق وصف ناشدنی در حال برگزاری است آغاز موج جدیدی از کرونا در غرب گلستان بسیار محتمل است.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - نورمحمد دانشمند: نیمه شمالی استان بویژه بخش مرزی داشلی برون بدلیل کمبود درخت و فضای سبز ظاهری خشک و خشن دارد و درختکاری می تواند چهره مناطق ترکمن نشین را به کلی تغییر دهد.

ادامه مطلب...ترکمن سسی - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است، معیار و شاخص میزان رضایت‌مندی عامه از نحوه عملکرد مدیران ، معیاری قابل اعتناء و پرمعناست.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - عشق و ارادت به امام حسین نه تنها بخشی از فرهنگ عمومی ایرانیان است، بلکه اندیشمندان بزرگ جهان نیز تحت تاثیر مکتب حسینی قرار گرفته اند به گونه ای که می توان گفت امام حسین و عاشورا چکیده تمام عیار تاریخ بشریت است.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی – نورمحمد دانشمند: رسانه های محلی و فضای مجازی در دنیای امروز و در شرایط کنونی ظرفیت بی نظیری است تا فعالان عرصه های فرهنگی، هنری تعاملات اجتماعی خود با مردم را بیشتر بکنند.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - عید قربان امسال هم از راه رسید ولی بیماری کرونا که در طی ماه های اخیر کل جهان را تحت تاثیر قرار داده ، عید قربان امسال را برای همه به متفاوت ترین عید قربان تبدیل کرده است.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی – نورمحمد دانشمند: در حالی به روزهای عید قربان نزدیک می شویم که همچنان وضعیت کرونا در منطقه ترکمن صحرا قرمز است و ضرورت مراقبت و رعایت توصیه های بهداشتی در خریدهای عید و دید و بازدیدهای روزهای عید محسوس است.

ادامه مطلب...ادامه مطلب...

ترکمن سسی - عبدالحکیم آق ارکاکلی: این روزها قطعا در زندگی همه مردم دو دسته از اخبار به مهمترین مقوله خبری تبدیل شده اند که هر دو مستقیما چرخه ثبات زندگی را از مسیر خود خارج کرده اند.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی: پروژه های نیمه کاره در این مملکت مثل قوانین نیوتن خدابیامرز از دولتی به دولت دیگر منتقل می شوند با این تفاوت که کمیت انرژی در این جابجایی ها تغییر نمی کند ولی تعداد پروژه های نیمه کاره در این فرایند روز به روز افزایش پیدا می کنند!

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - رشید نافعی: ورزش سوارکاری از ورزشهای پایه ای و منحصر بفرد در استان گلستان و به ویژه خاص منطقه ترکمنصحرا با مشارکت گسترده تماشگران علاقمند می باشد.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی: خدا را کرور کرور شکر بالاخره رسیدیم! البته هنوز نرسیدیم ولی دورنمای آرمان شهر سعدی یا همان اتوپیای افلاطون خدا بیامرز رویت شد... چراغ ها روشن کنید و از بوق زدن در تونل خودداری فرمائید!

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - هر سال همزمان با فصل برداشت محصولات کشاورزی ، بعضی از کشاورزان بقایای محصولات کشاورزی خود را می سوزانند این کار به منظور از بین بردن علف های هرز باقیمانده در مزارع ، از بین بردن آفات گیاهی و برای جلوگیری از ایجاد محیط مناسب تکثیر این آفات و ایجاد سهولت بیشتر در عملیات کاشت و داشت زراعت بعدی انجام می شود.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - موسی مفیدی: علت فرار دختران از خانه چیست؟ فرار دختران از خانه یکی از معضلاتی است که آثار و پیامدهای زیان بار آن دامن گیر فرد، خانواده و جامعه می شود.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - یادداشت مدیر: بی شک برپایی نمازهای اعیاد اسلامی و جشن های همزمان اعیاد در بلاد اسلامی و کشورمان جلوه های زیبای یکپارچگی و اتحاد امت اسلامی است.

ادامه مطلب...
ترکمن سسی - اصولا در ممالک اسلامی برای رویت هلال  ماه در شروع ماه مبارک رمضان و پایان آن برای برگزاری عید فطر و همچنین عید قربان مسلمانان با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی کشور خودشان با چشم غیر مسلح طبق شرع اسلام اقدام به رویت هلال ماه می کنند.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - اخیرا صحبت های دلسرد کننده ای از  شهرداری گنبد درباره وضعیت تیم داری والیبال در فصل آتی به گوش می رسد و اکنون شهرداری گنبد در دو راهی تیم داری یا عدم تیم داری قرار دارد.

ادامه مطلب...

ترکمن سسی - این روزها که بحث پروپاگاندای رسانه ای به عنوان یک مساله مهم و قابل تامل مطرح است، وجود مربیان پرورشی بیش از گذشته پررنگ تر شده است ، نقش و جایگاه مربیان پرورشی درتوسعه فرهنگي واجتماعي و پرورشی، عامل احیای انگیزه در دانش آموزان است.

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر

 

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی