c_300_250_16777215_10_images_81043.jpg

 

ترکمن سسی : دکتر رشید نافعی - ورزش‌ والیبال در تورکمن صحرا که به صورت ذاتی و اکوسیستمیک در جای جای زمین های خاکی و سالنی همواره به عنوان یکی از قطب های اصلی در سایه پرچم سه رنگ خودش را مطرح ساخته است.

 

و علی رغم تمامی کمبودها و با دستهای خالی ولی با احساس پاک و عشق درون ٫ بازیکنان و تیم هایی را روانه میدان‌های ورزشی کشور کرده است.

ولی متاسفانه وقتی به مظلومیت این ورزش در تورکمن صحرا نظرم جلب می شود و خاطرات سالهایی را مرور میکنم که بچه های گنبد با همان عشق ذاتی حرف اول را در میدان‌های والیبال کشور میزدند ٫ سوالی برایم پیش میآید با توجه به این همه پتانسیل و استعدادهای ذاتی چرا نگاه ویژه ای به این ورزش در منطقه تورکمن صحرا نمی شود؟!

  مگر مسولین بدشان میاید پرچم کشور به قدرت دستهای پینه بسته والیبال این جغرافیایی کشور در سطح ملی و بین المللی بر افراشته شود؟!
مگر  نمی گویید جوانان به وسیله ورزش با بیماریها و افسردگی مبارزه کنند و نسل جوان و شادابی داشته باشیم؟!
پس بنابراین سوالی و پارادوکس پیش میآید چرا مکانیزمها و ساختارهای سخت افزاری و نرم افزاری این ورزش ژنتیکی ویژه این مناطق را تمهید شرایط نمی‌نمایید که بدون شک٫  بازخورد ٫ اقتصاد ورزشی و سرمایه برگشتی آن در حالت کلی نصیب جامعه ورزشی کل مملکت خواهد گشت و جوانانی آتیه ساز در والیبال تربیت خواهند شد که اسکلت تیم ملی آینده را تشکیل خواهند داد.


چرا حمایت ویژه و تجهیزاتی از کانون‌های آموزشی و  بازیکن پروری که نگارنده در شهرهای بندر ٫ آق قلا و گنبد  مشاهده مینمایم٫  صورت نمی‌پذیرد؟!
مگر پول و هزینه بیت‌المال بهتر از چنین مکان‌های ورزش والیبالی صرف خواهد شد که چنین استعداد هایی را تحویل آینده ورزش کشور دهد.
اگر بنده جای وزیر ورزش( یکی از قهرمانان دومیدانی در سطح آسیا) و استاندار بودم به نجابت و تواضع غول مردان ورزش به ویژه والیبال تورکمن صحرا پاسخ میدادم و کسوت مدیر کلی ورزش استان را به تن یکی از قهرمانان شایسته و لایق چنین ورزش محبوب و خودساخته از محل تولد و پرورشش ٫حکم میدادم و هیات والیبال استان را نیز با توجه به تراکم نیروهای ورزشی و کاردان  در این منطقه با جایابی و اسقرار در یکی از شهرهای تورکمن نشین والیبال خیز ٫ ریاست هیأتش را نیز به افرادی چند لباس پاره کرده در این حرفه ورزشی می‌سپردم ، نه این که جایگاه بازیکنانی شاخص و نام آور را در ایستگاه یک مشاور پیاده میکردم.


این قلم میدوار است این واگویه ها همچنان که با صداقت و منطق معطوف به منافع ملی کشور نجوا میگردد٫ گوشی با صداقت و منطق متقابل پیدا کند و گرنه هم بذری است که بر زمین حاصل خیز افکار  مردم  افشانده  شد ، حالا چطور و کی در بانک اطلاعاتی تاریخ خودی نشان دهد ماهم در کنار مردممان به انتظار تاریخ وقایع خواهیم ماند.

دکتر رشید نافعی
خرد یارتان

نوشتن دیدگاه

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
- نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر

 

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی