c_300_250_16777215_10_images_7774411122.jpg

تركمن سسي -عبدالمناف آق ارکاکلی:در دنیای آکنده از اتفاقات و رخدادهای امروز ، نقش رسانه های گروهی در اطلاع رسانی نقشی مسلم و انکار ناپذیر است.

خبرنگاران به عنوان حاملان اطلاعات به مردم همواره مورد برخی بی لطفی ها و خطرات احتمالی خود را قرار دادند تا باعث روشنگری و انتقال صحیح واقعیت ها به مردم و مسئولین شوند و جرایم مطبوعاتی و برخی اوقات سیاسی را به جان بخرند،از دید بسیاری از افراد نیز خبرنگاری جز مشاغل سخت و خطرساز است.
خبرنگار از زندگی روزانه خویش،اوقات فراغت خویش،حرفه ای که زندگی اقتصادی و معیشتی وی را تامین می کند وقتی برای رساندن وقایع به مردم جامعه خود کنار می گذارد تا نقش کوچک از نگاه خود و بزرگ در عالم واقعیت برای دهکده جهانی ایفا کند.
خبرنگار رساننده دردها و رنج های مردم به کسانی است که توانایی برخی تغییرات در زندگی عامه مردم را دارند،خبرنگار صدای رسای مردمش است تا مشکلات در بطن جامعه ریشه عمیق نگستراند.

خبرنگار نقادی است که برای نقد خویش بهایی جز آسایش مردم خویش نمی خواهد،خبرنگار رساننده پیام مسئولین و عملکرد آنان به مردم است،تریبون مسئولین نیست ولیکن وظیفه ی مقدسی که بر دوش دارد به او می گوید که درست و بد مسئولین را نیز به مردم بازگو کند.

چشمان خویش را یک دقیقه روی هم بگذاریم دنیایی بدون گمنامان عرصه خبر که نامشان پشت ورق های خط خطی شده و چشمان سرخ گشته از خستگی نگارش به فراموشی سپرده شده در ذهن های خویش تصور کنیم،بی شک دنیایی که می بینیم چون رگ بی خون است.
به روز خبرنگار نزدیک تر می شویم،روزی که بسیاری از خبرنگار یاد می کنند،تقدیرنامه های کاغذی،کارت های هدیه دو هزاری،به به و چه چه های فراوان نثار زحمتکشان خبر می کنند.
پای درد ودل های خبرنگاران که بنشینی سفره دلهاشان که باز شود حرف ها دارند برای گفتن و سخن ها برای شنیدن،از خانه های اجاره ای تا نبود بیمه خبرنگاری،از استثمار مدیران رسانه هاشان تا نبود کلاس های خبرنگاری،از نبود تکیه گاه اقتصادی دردها دارند،ولیکن درد بزرگ آنها احترام به شان خبرنگاران است.

تغییر دید به خبرنگاران ،از تریبون مسئولین به نقاد مسئولین است،خبرنگاران ما از عدم دعوت خبرنگاران منتقد به جلسات بعدی دردها دارند که بگویند گویی خبرنگار پادوی بسیاری در مطبوعات است.

خبرنگاران حمایت می خواهند نه وابستگی،استقلال نظر و احترام به عقاید خویش را دوست دارند، خبرنگاران چند تصویر مسئولین در کنار آنان برای ریا را نمی خواهند،خبرنگاران روز خبرنگار نمی خواهند چرا که برای آنان هر روز با خبر شروع می شود و هر روزشان روز خبرنگار است آنان نگاهی در شان خبرنگار می خواهند و بس.

نوشتن دیدگاه

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
- نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر

 

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی