c_300_250_16777215_10_images_0999999.jpg

ترکمن سسی: رسانه ها در اشکال مختلف آن در برخی از موارد درتناقضات حرفه ای و کاری خود  با مشکلاتی  مواجه می گردند .

یکی از مشکلات اساسی رسانه ها این است که  از یک طرف در برخی از اوقات فاصله نقد با سیاه نمایی را متوجه نبوده و درنقطه مقابل در برخی ازمواقع نیز مسئولان تحمل نقدهای حرفه ای آنها را نداشته و هر نقدی را به مثابه تخریب قلمداد می کنند.
فعالان رسانه ای در رویدادهای مختلف با نیت خیر در موضوعی دست به قلم برده و یادداشت هایی را به رشته تحریر در می آورند .اما نتیجه مناسبی از این اقدام خود نمی گیرند .نتیجه می شود شکایت مسئول فلان اداره و کشاندن خبرنگاران بی پناه به راهروهای دادگاهها و پاسگاهها.
در آسیب شناسی این مساله هم به دو مقوله کاملا مرتبط و در عین حال متناقض با هم برخورد می کنیم .مقوله اول عدم درک صحیح برخی از فعالان رسانه ای از مرزهای ظریف موجود در بین  نقد رسانه ای با تخریب و سیاه نمایی است . مهم ترین مشکلی که در کار رسانه ای وجود دارد تشخیص مرزهای نقد با تخریب و سیاه نمایی است .این مساله بسیار حائز اهمیت است.
در شرایطی که یک فعال رسانه ای به بهانه نقد رسانه ای بخواهد به تخریب افراد و عملکردها بپردازد، صرفا نیمه خالی لیوان را می بیند و در بررسی موضوع مورد بحث نکات مثبت را مورد کم مهری قرار می دهد.علاوه بر این برخی از افراد تلاش می کنند حتی برخی از مشکلات صنفی و شهری را هم سیاسی کنند و بر قامت همه رویدادها تن پوش سیاسی بپوشانند .در این شرایط تحلیل گر با استناد به عقبه سیاسی و تحلیلی خود تلاش می کند حتی مسائل غیر سیاسی را هم سیاسی تحلیل نماید .این یک آفت بزرگ بوده و جز ایجاد حساسیت های زائد ثمری برای فعالان ومردم  ندارد .
در نقطه مقابل این فضا مسئولان و مدیران دولتی قرار دارند .رفتار برخی از مدیران دولتی نیز در مواجهه با برخی از فعالیت های رسانه ای حرفه ای نیست .
برخی از مدیران دولتی انتظار دارند رسانه ها همواره به عنوان تریبونی برای دفاع از عملکردهای مسئولان عمل کنند.در این شرایط مدیرانی هستند که  با تنگ نظری هر نقد ساده ای را هم به مثابه تخریب خود ارزیابی می کنند.معدود مدیرانی هم هستند که در فرایند این کم تحملی یک گام به جلوتر رفته و کار را به محاکم قضایی می کشانند.این رویه به هیچ وجه زیبنده مدیریت در فضای در حال تحول کنونی جهان نیست .
شایسته است مدیران بخشهای مختلف در قبال انتقادات دلسوزانه اصحاب رسانه سعه صدر بیشتری به خرج داده و خود را مکلف به پاسخگویی به رسانه ها به عنوان چشمان بیدار جامعه نمایند.در این شرایط ان شاالله فعالان رسانه ای هم با نگاهی جامع تر در کنار نقد رویه های اشتباه خدمات انجام شده در بخشهای مختلف را نیز اطلاع رسانی خواهند کرد .

نوشتن دیدگاه

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
- نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر

 

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی