ادامه مطلب...


ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی: جایی خواندم «آدم های امروزی به خودشان زحمت نمی دهند یک نفر را کشف کنند، زیبایی هایش را بیرون بکشند، تلخی هایش را صبر کنند.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی : مجتبی لشکربلوکی - 12 اردیبهشت سالروز شهادت متفکر بزرگ ، استاد شهید آیت الله دکتر مرتضی مطهری به دست گروهک منحرف فرقان است که به علت خدمات ویژه وی به عرصه علم و فکر و دانش روز گرامیداشت مقام شامخ معلم نامگذاری گردید .

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : یادداشت - یکی از مشغولیت های بچه های دهه ۶۰ مخصوصا بچه های روستا در فصل درو ، خوشه چینی بود.

ادامه مطلب...ترکمن سسی - در پی ماجرای ترزیق واکسن سهمیه پاکبانان علی آبادی به تعدادی از غیر پاکبانان که در رسانه های ایران بازتاب وسیعی داشت ، یادداشت نویس طنزپرداز گلستانی ، وحید حاج سعیدی یاداشتی نگاشته است.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی – یادداشت : مسئولیت اجتماعی یک تعهد اخلاقی است که در آن فرد به صورت خودجوش در زندگی اجتماعی تکالیفی را برای خود متصور و بر اساس آن عمل می کند تا منافعی به فرد یا افراد جامعه برسد.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : فرحان اسماعیلی - طی روزهای اخیر امضای سند همکاری 25 ساله ایران و چین، با واکنش های مثبت و منفی بسیاری رو به رو شده است و مخالفان از آن بعنوان فروش ایران و ترکمنچای دوم یاد می کنند اما آیا این واکنش ها با آگاهی بوده است یا صرفا بصورت احساسی و تحت تاثیر عوامل دیگر؟

ادامه مطلب...


ترکمن سسی : یادداشت - چندی پیش با حضور تعدادی از چهره‌ها و فعالین سیاسی ترکمن از غرب و شرق استان نشستی ظاهرا غیررسمی و دوستانه در کلاله برگزار شده است.

ادامه مطلب...ترکمن سسی - نورمحمد دانشمند: امروزه با رشد فراگیر فناوری و شبکه های اجتماعی ، فضای مجازی چنان گسترده و جریان ساز است که واکنش کاربران در رویدادهای اجتماعی از جنبه های مختلف بر افکار عمومی و رفتارهای اجتماعی تاثیر گذار است.

ادامه مطلب...ترکمن سسی - عموما نام شهرها و روستاها به نوعی هویت و گذشته تاریخی و یا وجه برجسته آن مکان را نمایان می سازد که در برخی مکانها نامگذاری آنها از این قضیه مستثنی است. با این مقدمه در زیر یادداشتی از فعال سیمین شهری در باب نامگذاری موطن خود می خوانید.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - مسعود نفس پور مدیر گروه مجازی آغزی برلیک و از فعالان رسانه ای گنبدی، پیرامون حادثه تعرض به دو دختر بچه در اطراف سد گلستان و ضرورت هوشیاری و دقت فعالان رسانه ای در تدوام امنیت و آرامش در چنین رویدادهای حساسی، یادداشتی نگاشته است که در زیر می خوانید:

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی : متین نیازی - در نخستین ساعات ابتدایی سال نو خبر حادثه ای بغایت تلخ و منزجر کننده ، شادی و شیرینی عید نوروز را به کام مردم شهرستان و منطقه و استان سرسبز گلستان و علی الخصوص روستای عرب سورنگ از توابع بخش مرکزی شهرستان گنبد کاووس تلخ و ناگوار کرد.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی : یادداشت مدیر - سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) برای نخستین‌ بار در جریان سی‌امین کنفرانس عمومی خود واقع در پاریس و در سال ۱۹۹۹، روز  بیست‌ و یکم مارس برابر با دوم فرودین ماه را به عنوان «روز جهانی شعر» تصویب کرد.

ادامه مطلب...

گنبدکاووس : ترکمن سسی -محمد چوانی فعال سیاسی اجتماعی گنبدی در تازه ترین نوشتار خود در گروه تلگرامی "ترکمن ایلیم" در تحلیلی به بررسی مطالبات مردمی از دوره پنجم شورای اسلامی شهر گنبدکاووس پرداخته است.

ادامه مطلب...

 

گنبدکاووس : ترکمن سسی - محمد چوپانی فعال سیاسی اجتماعی گنبدی در تحلیلی جالب به موضوعات مختلف دوره پنجم شورای اسلامی شهر گنبدکاووس پرداخته است.

ادامه مطلب...یادداشت طنز: وحید حاج سعیدی - درست است که گفته اند: هیچ وقت بدون خداحافظی کسی را ترک نکن؛ نمی دانی چه سخت است پیر شدن در کوچه های انتظار! ولی خدا وکیلی با این اوضاع مملکت داری و اظهار نظرات شاذ مسئولان که بار معنایی برخی جملات و استنتاجات شان، صد ها برابر از طنز نوشته های آبکی ما ، فاخر تر و غنی تر است،...

ادامه مطلب...


ترکمن سسی - دکتر بهروز قزل، کارشناس مسائل ترکمنستان: از ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ «سردار بردی محمداف»، فرزند رئیس جمهور ترکمنستان به عنوان معاون رئیس هیات دولت، رئیس دیوان عالی محاسبات و عضو شورای عالی امیت ملی ترکمنستان منصوب شد.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی – یادداشت طنز: خدا هیچ مسلمانی را گرفتار بلاتکلیفی نکند! مسلمان نشنود کافر مبیناد... لاکردار از دندان درد و درد عاشقی و سوز هجران و دربدری بدهکاری و هر درد بی درمان دیگر بدتر است...

ادامه مطلب...

 

گلستان : ترکمن سسی - ساری ملا فرجی شعری در وصف رودخانه اترک سروده است که برای مردمان نوار مرزی شمال گلستان و حاشیه اترک سرشار از خاطره هاست.

ادامه مطلب...

 ترکمن سسی - آرمان قزل: در روزهای اخیر نامه نگاری یکی از علمای اهل سنت شرق کشور به رهبر انقلاب در خصوص دغدغه های اهل سنت مطرح و به واسطه طرح برخی از مسائل و نقد ها از سوی این روحانی اهل سنت یکی از جوانان ترکمن با انتقاد از این رویه طرح مطالبات، از زاویه دید خود انتقاداتی به بندهای مطرح شده داشته است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - نبرد گوگ تپه یادآور رشادت ها و دلاوری های قوم ترکمن برابر نیروهای روس برای دفاع از ناموس و سرزمین این مرزو بوم است. مقاله ذیل توسط منیژه کر کارشناس تاریح به یاد 140 مین سال نبرد غم انگیز گوگ تپه نگاشته شده است.

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر

 

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی