Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/gorosh1.jpg'
There was a problem loading image 'images/gorosh1.jpg'

gorosh1.jpg
ترکمن سسی:عصر پنج شنبه یکم مرداد ماه در محله بدلجه گنبدکاووس واقع در انتهای خیابان خیام شمالی ،کشتی گیران برتر منطقه از جمله میکائیل دازی،یعقوب کر و کشتی گیر نوجوان واحد قره ارکاکلی در میدان گوروش هنرنمایی کردند.

زیباترین بخش این مسابقات گوروش دوره ای بود که با شرکت 16 کشتی گیر برگزار شد و در نهایت میکائیل دازی جوانی از روستای آق بند در هر دور با بهره گیری  ترکیبی از فنون ناب کشتی سنتی گوروش با پیروزی بر تمامی رقبا قهرمان شدو جایزه ویژه (ارکج)را به خانه برد.
میکائیل دازی برای کسب این عنوان به ترتیب ستار طریک ،ایوب بگنج زاده  و ایوب محمد آلق را بردو در دیدار پایانی عبدالباسط آق را برد.همراه پرویز سوم و ایوب محمد آلق چهارم شدند.
در چند کشتی مقدماتی نیز نوجوانی از اوقچی به نام واحد قره ارکاکلی زیباترین نماش میدان را رقم زد و با فن "چپه گوتورمه" حریف خود را برد.
یعقوب کر هم همانند همیشه کشتی بی نقصی داشت و به زیبایی حریف خود را با شکست بدرقه کرد.از نکات جالب این مسابقات تقدیر از پیشکسوتان کشتی سنتی گوروش بود که از طرف میزبان برگزاری این مسابقات -عبدالصالح پرویز و احمد پرویز- از پیشکسوت حاجی امان سخاوی ،امان گلدی پهلوان و یعقوب   پهلوان زاده و آدینه اراز جوانمردان  با اهدای جوایزی تقدیر شد.شاه ولی بازیار گوینده توانمند میادین گوروش این مسابقات را در میدان گویندگی کرد.
نتایج مسابقات  گوروش یک مرداد ماه در بدلجه گنبدکاووس
1-تاجی داز راد بدون حریف قهرمان اعلام شد
2-جبار قانقرمه (برنده)—ملا قاسم امیری
3- حمید سخاوی (برنده)—بهمن قانقرمه
4-نظر نظری (برنده)—حاجی مراد یلقی
5-یعقوب پهلوان زاده بدون حریف قهرمان اعلام شد
6-یعقوب کر(برنده)—محمد آق پور
7-خدای مراد منگلی زاده(برنده)—نوراحمد قانقرمه
8-احمد توغدوری(برنده)—تاشجان تراج
9- ایوب بگنج زاده(برنده)—عبدالباسط آق
10-قربان تراج (برنده)—کریم قوجق
11-علی میرابی (برنده)—ادریس آق
12-یحی  دهقان  بدون حریف قهرمان اعلام شد
13-گلدی امان پور بدون حریف قهرمان اعلام شد
14-یعقوب آق (برنده)—ملا عظیم الهی
15-آنه کلته(برنده)—عبدی آقچلی
16- میکائیل دازی(برنده)—سعید طراج
17- عظیم محمدی بدون حریف قهرمان اعلام شد
18-تاج محمد جاهد(برنده)—کمال طریک
19-آنه بردی الهی(برنده)—عبدالخالق پقه
20-عارف الهی(برنده)—یعقوب آق
21-پرویز آق(برنده)—عبدالسلام فیروز
22-ناصر دازی(برنده)—منان چپرلی
23-عثمان خوجه(برنده)—رضا قره باش
24-واحد قره ارکاکلی (برنده)—وحید بدراق
25-مراد محمدی(برنده)—سبحان صفری
26-همراه پرویز (برنده)—نادر کوچک نژاد
27-واحد قره ارکاکلی(برنده)—محمد نظری منش
28-سعید تراج(برنده)—عثمان قره باش
29-ایوب محمد آلق (برنده)-- آنه کلته
30-همراه پرویز(برنده)—علی میرابی
31-عادل هلاکو(برنده)—مراد محمدی
32-محمد نظری منش(برنده)—همراه بازیار
33-علی میرابی با همراه پرویزنتیجه مساوی شد
34-موسی کیانی(برنده)—مصطفی گوگ
35-نادر کوچک نژاد(برنده)—محمد نظری منش
36-موسی آزمون(برنده)—عبدالرحمان قره جه پور
37-امان بردی الهی بدون حریف قهرمان اعلام شد
 در گوروش آزاد
-نوراحمد قانقرمه  با محمد آق پور بدون نتیجه
-حاجی مراد یلقی (برنده)—ملا قاسم امیری
-ملا عظیم الهی (برنده)—یحیی دهقان

 

دیدگاه‌ها  

+2 #1 محمد 1394-05-03 07:43
تبريك به آق بندي ها ، انصافا ميكائيل دازي پديده حال حاضر گوروش در منطقه تركمن صحراست.خدا حفظش بكند.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
- نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر

 

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی