c_300_250_16777215_10_images_75592.jpg

ترکمن سسی - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا شهری و روستایی را اقدامی مثبت از طرف وزارت نیرو دانست و گفت: سرعت پیشبرد امور مربوط به آب و فاضلاب روستایی، قابل مقایسه با گذشته نیست.


حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص اقدام انجام شده برای یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار داشت: در راستای این یکپارچه‌سازی توان شرکت‌های آب و فاضلاب برای برطرف کردن مشکلات روستاها افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به شرایط قبلی شرکت‌های آبفار افزود: قبل از یکپارچه‌سازی، درآمد و اعتبارات شرکت‌های آب و فاضلاب در شهرهای  بزرگ بالا و در شهرهای کوچک نیز به نسبت کمتر بود و با توجه به اینکه عمدتاً در شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی درآمدی وجود نداشت، به همین دلیل این شرکت‌ها امورات محوله را با اعتبارات دولتی و به دشواری دنبال می‌کردند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قبل از این طرح در روستاهای ما عمدتاً کار اساسی انجام نمی‌پذیرفت و در مقابل مشکلات موجود در کشور، کارهایی که صورت می‌گرفت، اندک بود.

وی شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی را شرکت‌های زیان‌ده دانسته و خاطرنشان کرد: شرکت‌های آب و فاضلاب روستاها به دلیل نبود اعتبارات و درآمد ناکافی موفق به انجام پروژه‌های آب‌رسانی نمی‌شدند و اجرای یک پروژه آبفا در این مناطق جزء معجزات بود.

حاجی‌بابایی طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اقدامی مثبت از طرف وزارت نیرو اعلام کرد و گفت: با اجرای این روند علاوه بر شتاب‌گیری کارها، شاهد افزایش رضایت عمومی هستیم چرا که این طرح مدیریت را یکپارچه کرده و توانسته هم سیاست‌گذاری را روان‌تر کند و هم مشکلات تفکیک روستا و شهر را برطرف کند.

وی  با بیان اینکه این حجم از تسریع در امور آبفار واقعا عالی و قابل مقایسه با گذشته نیست، تاکید کرد : ما از این طرح به عنوان طرحی ارزشمند و به جا، حمایت و پشتیبانی می‌کنیم و از شرکت‌های آب و فاضلاب می‌خواهیم توجه ویژه‌ای به روستاها و مناطق محروم داشته تا مشکلات برطرف شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: معتقدم باید در وزارت نیرو بازهم یکپارچه‌سازی انجام شود؛ ما باید در استان‌ها مدیریت یکپارچه آب و آب و فاضلاب داشته باشیم چراکه حل و فصل مشکلات روستا و مناطق محروم، مدیریت واحد را می‌طلبد.

وی در خصوص اعتبارات شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی بعد از روند یکپارچه‌سازی، عنوان کرد: با تجمیع منابع این دو شرکت کارآمدی به خودی خود افزایش پیدا می‌کند و از طرفی به‌دلیل مطرح شدن بحث روستاها، اشتیاق مجلس برای کمک به شرکت‌های آب و فاضلاب استانی بیشتر خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
- نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر

 

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی